Autobusy pojadą nową trasą (VIDEO)

To ważna informacja dla mieszkańców osiedla Złocień.

Od wtorku, 7 stycznia po nowo wybudowanej ulicy Domagały pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Mieszkańcy osiedla Złocień mogą dojechać do swoich domów po nowo oddanej drodze. Ostatni etap robót został zrealizowany po tym, jak udało się przezwyciężyć problemy z przebudową linii energetycznej.

Zmiany w komunikacji autobusowej:

linie nr 125, 183, 643 – trasy pozostaną bez zmian. Przy wyjeździe z pętli „Złocień” linie będą dodatkowo zatrzymywać się na przystanku przelotowym „„Złocień”, zlokalizowanym na ul. Agatowej w istniejącej zatoce. (Uwaga! Dla linii nr 643 w dalszym ciągu obowiązuje zmiana trasy wynikająca z przebudowy ul. Bieżanowskiej).

linia nr 163 – będzie kursować po nowej stałej trasie: „Rżąka” – … – ul. Bieżanowska, ul. Półłanki, ul. Agatowa, ul. Domagały, ul. Nad Drwiną, ul. Półłanki, most Wandy – … – „Os. Piastów”.

Przystanek „Agatowa” będzie w każdym kierunku obsługiwany tylko jeden raz. Przystanek „Złocień” w obu kierunkach zostanie przeniesiony do istniejących zatok: w kierunku „Os. Piastów” na ul. Domagały, w kierunku „Rżąki” na ul. Agatowej (autobusy nie będą wjeżdżać na pętlę).

Na nowym odcinku trasy linia będzie obsługiwać następujące przystanki: „Domagały Magazyny n/ż” (nowa para przystanków na ul. Domagały, pomiędzy ul. Agatową a ul. Nad Drwiną) oraz „Domagały n/ż” (w kierunku „Os. Piastów” na ul. Nad Drwiną, w kierunku „Rżąki” na ul. Domagały). Przystanki „Magazynowa” oraz „Danalówka” nie będą już obsługiwane przez linię 163.

Przystanki „Domagały” oraz „Domagały Magazyny” od wtorku, 7 stycznia będą funkcjonować jako przystanki „na żądanie”.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Bilety okresowe wykupione na linię nr 163, których okres obowiązywania rozpoczyna się najpóźniej w niedzielę, 6 stycznia, zachowują ważność na starej i na nowej trasie do końca ich ważności. Bilety okresowe wykupione na linię 163, których okres obowiązywania rozpoczyna się we wtorek, 7 stycznia lub później, zachowują ważność tylko na nowej trasie.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE