Mężczyzna wykrwawiał się na chodniku. Myśleli, że to bezdomny, który zasnął na mrozie

Nie wiadomo jak zakończyłaby się cała sytuacja, gdyby policjanci z komisariatu w Libiążu 2 stycznia br. około godz. 1:30 nie przejeżdżali ul. Sikorskiego. Patrol zauważył tam na chodniku leżącego mężczyznę. Okazało się jednak, że wcześniej został zaatakowany i wykrwawia się na śmierć.

Z uwagi na niską temperaturą panującą na zewnątrz policjanci zatrzymali się i podeszli do niego. Z mężczyzną był utrudniony kontakt z uwagi na jego stan wskazujący na spożycie alkoholu oraz z uwagi na… obrażenia ciała. Mężczyzna miał rany kłute w okolicy lędźwiowej oraz kręgosłupa. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci monitorowali funkcje życiowe 24-latka.

Na miejsce skierowano śledczych. Przeprowadzono oględziny i penetrację terenu. W okolicy miejsca zabezpieczono nóż. W momencie, gdy ranny poddawany był zabiegowi chirurgicznemu w szpitalu, kryminalni i dzielnicowi z miejscowego komisariatu w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali w Libiążu 55-letniego mężczyznę współpodejrzanego o udział w napaści na pokrzywdzonego. Do zatrzymania drugiego z napastników (41-latka) doszło 3 stycznia na Śląsku.

4 stycznia obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ponadto 41-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Życiu pokrzywdzonego nie zagraża niebezpieczeństwo, przebywa w szpitalu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE