Upał w tym roku może zabijać. Przerażające prognozy

2019 rok stał się kolejnym w którym temperatury osiągnęły rekordowe poziomy. Rok 2020 nie będzie inny. Meteorolodzy mówią, że fale upałów będą długotrwałe i wyniszczające.

Fot. Pixabay

Met Office to narodowy serwis meteorologiczny Wielkiej Brytanii, związany z Ministerstwem Obrony. Na danych z Met Office opiera się między innymi Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego w Uniwersytecie Warszawskim, które wykorzystuje numeryczny model pogody.

Met Office ostrzega, że 2020 rok może uplasować się wśród najcieplejszych od 2015 roku. Specjaliści prognozują, że w tym roku średnia globalna temperatura może wzrosnąć nawet o 1,23 stopnia Celsjusza. Oznaczać to może, że 2020 rok będzie najcieplejszym rokiem do tej pory i pobić kolejne rekordy.

Na razie mamy 5 stycznia. Prognozy mówią, że już za parę dni temperatury skoczą do 7 stopni Celsjusza, a w połowie miesiące mogą wynieść nawet około 10. Meteorolodzy spodziewają się, że temperatura w styczniu może w ogóle nie spaść poniżej zera, a wiosnę odczujemy już w lutym.

Jeżeli tak się stanie, oznaczać to może kolejne ekstremalne fale upałów, które przyczyniają się do śmierci tysięcy osób. Nawet u osób zdrowych wysoka temperatura powoduje przyspieszenie pracy serca i obciążenie układu krążeniowo-oddechowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]