Bandzior próbował zakatować kobietę młotkiem. Wpadł dzięki niezwykłemu zdarzeniu

W piątek, 3 stycznia chrzanowska Policja została poinformowana przez starszą kobietę, że została napadnięta przez nieznanego mężczyznę.

Fot: pixabay.com

Sprawca uderzył ofiarę młotkiem, a następnie usiłował jej wyrwać torebkę. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił, że do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Chrzanowie, gdy seniorka wychodziła z mieszkania.

Gdy kobieta była na klatce schodowej, została uderzona młotkiem w głowę przez nieznanego jej mężczyznę, który chciał jej wyrwać torebkę. Nie dając za wygraną seniorka zaczęła szarpać się z napastnikiem, po czym udało jej się wypchnąć sprawcę na zewnątrz i szybko zamknąć drzwi.
Podczas szarpaniny mężczyźnie wypadł portfel z dokumentami. Policjanci natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie zatrzymali podejrzewanego.

Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, 37-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu za co grozi do 12 lat pobawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i 4 stycznia br. tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE