Bili leżącego, bo nie chciał im kupić alkoholu. Potem go okradli

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali czterech sprawców rozboju, których ofiarą padł 23-latek. Agresorzy najpierw pobili młodego mężczyznę, a następnie zrabowali mu portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Fot. pixabay.com

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili dane sprawców, zatrzymali ich oraz odzyskali skradziony portfel z dokumentami, a także część skradzionej gotówki.

W miniony piątek, w godzinach popołudniowych, na ławce w parku na terenie jednego z osiedli w rejonie Bronowic siedział 23-letni mężczyzna. W pewnym momencie podeszło do niego czterech mężczyzn, którzy zażądali, aby sfinansował im zakup alkoholu.

Gdy 23-latek odmówił, cała czwórka wpadła w złość. Jeden z nich, 26-latek, wymierzył pokrzywdzonemu cios w twarz, a gdy ten się przewrócił pozostali mężczyźni kilkakrotnie go uderzyli.

Następnie jeden z nich wyciągnął z kieszeni kurtki należący do 23-latka portfel wraz z gotówką i dokumentami, po czym szybko się oddalili.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe oraz policyjne patrole. Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia typując kto może stać za rozbojem. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy sprawców po czym udali się w wytypowane miejsce na krakowskich Bronowicach, gdzie zatrzymali czterech agresorów.

Policjanci odzyskali porzucony przez sprawców portfel należący do 23-latka oraz część pieniędzy, które jak wszystko na to wskazuje, zostały skradzione z portfela. Cała czwórka została przewieziona do komisariatu.

29 grudnia sąd zastosował wobec podejrzanych dwumiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]