Gnał jak prawdziwa petarda, by obejrzeć fajerwerki. Stracił prawo jazdy

Policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy 24-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, który zlekceważył bezpieczeństwo w ruchu drogowym przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Fot. Policja

Mężczyzna w Sylwestra spieszył się, aby z góry Żar obejrzeć sztuczne ognie.

W sylwestrową noc policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników sylwestrowych imprez plenerowych, a także pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Funkcjonariusze z oświęcimskiej grupy SPEED patrolowali trasę Oświęcim–Kęty (droga wojewódzka nr 948), gdy tuż po godzinie 23:00 na ulicy Piastowskiej w Łękach zauważyli, że jadący przed nimi volkswagen transporter znacznie przyspieszył osiągając prędkość 115 km/h przy ograniczeniu prędkości do 60km/h.

W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze policjanci przystąpili do kontroli.

Jak się okazało za kierownicą busa siedział 24–letni mieszkaniec Oświęcimia, który stwierdził, że spieszył się do Międzybrodzia Żywieckiego, aby ze znajomymi obejrzeć sztuczne ognie z góry Żar.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierującego mandat i punkty karne, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE