Podpalił budynek. Groził, że spali rodzinę żywcem

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który odpowie za znęcanie i groźby.

Fot. pixabay.com

Dzięki zebranym dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji sędziego mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru w jednej z miejscowości koło Nowego Targu. Na miejscu okazało się, że drewniany budynek stojący naprzeciwko domu podpalił pijany 44-latek, po czym wrócił do domu i powiedział żeby wezwać straż pożarną, bo zaraz będzie pożar.

Odgrażał się, że jeżeli będzie trzeba to spali też dom i jak gdyby nigdy nic położył się spać. Okazało się, że mężczyzna nadużywał alkoholu, a kiedy wracał pijany stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony.

44–latek został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Podejrzany usłyszał zarzuty znęcania i kierowania gróźb oraz zarzut uszkodzenia mienia.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za przestępstwo znęcania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE