Policjanci wynieśli z bloku nieprzytomnego mężczyznę. Wszystko zaraz mogło stanąć w płomieniach

St. sierż. Witold Stefańczyk oraz st. post. Ivo Kopijasz – dwaj policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu uratowali życie 57-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, który doprowadził do zadymienia jednego z bloków.

Fot. pixabay.com

Mężczyzna zasnął pozostawiając na fotelu niedopałek papierosa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3. na 4. stycznia. Tuż po godzinie 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zadymienia w jednym z bloków przy ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu. Najbliżej miejsca zdarzenia było dwóch policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
Mundurowi błyskawicznie dotarli we wskazany rejon. Po wejściu do klatki schodowej szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego wydobywał się dym. Drzwi do mieszkania były uchylone.

Policjanci zachowując względy bezpieczeństwa weszli do wnętrza, otworzyli okna, a następnie dokonali sprawdzenia mieszkania. W jednym z pomieszczeń odnaleźli leżącego na tapczanie nieprzytomnego mężczyznę.

Mundurowi natychmiast wynieśli mężczyznę z mieszkania i przekazali strażakom. Następnie wspólnie z kolejną grupą strażaków weszli ponownie do klatki schodowej, aby sprawdzić czy inni mieszkańcy są bezpieczni.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że przyczyną zadymienia bloku było zaprószenie ognia, a spaleniu uległ jedynie fotel znajdujący się w mieszkaniu 57–latka.

Za stworzenie tego rodzaju zagrożenia, mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE