30–latka prowadziła samochód mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach dzięki prawidłowej reakcji pokrzywdzonego kierowcy szybko zatrzymali sprawczynię kolizji parkingowej.

Fot: Małopolska Policja

30–latka wsiadła za kierownicę mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę na jednym z parkingów sklepowych przy ulicy Fabrycznej w Kętach. Tuż po godzinie 13:00 siedzący w swoim samochodzie mieszkaniec Kęt zauważył, że fiat podczas cofania niebezpiecznie zbliża się do jego samochodu, a po uderzeniu w tył jego pojazdu odjeżdża.

Mężczyzna natychmiast pojechał za fiatem, którego kierująca skręciła na teren jednej z posesji, po czym wysiadła z pojazdu i pospiesznie weszła do domu jednorodzinnego.

Poszkodowany natychmiast powiadomił policjantów, którzy po ustaleniu szczegółów zdarzenia na terenie wskazanej posesji zatrzymali 30–letnią mieszkankę Kęt. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 3,20 promila alkoholu.
Podejrzana trafiła do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia 30-latce przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE