Dzik zaatakował 3 osoby w Krakowie! Policjant oddał strzał

Dziś (8 stycznia) w Krakowie w parku w pobliżu ulicy Jagodowej około 13.40 dzik zaatakował przechodzacą kobietę raniąc ją powierzchownie w nogę.

Następnie około 14:00 w rejonie bloków mieszkalnych na ulicy Jagodowej dzik przewrócił inną kobietę i zaatakował jej psa. Na pomoc rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika ale został przez niego zraniony w nogę (kobieta z psem zdołała się oddalić w bezpieczne miejsce). Mężczyzna zadzwonił na numer 112. Na miejsce skierowano najbliższy patrol z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków i pluton alarmowy OPP Kraków. Do czasu przyjazdu weterynarza teren był nadzorowany przez policjantów, którzy uniemożliwiali dzikowi przemieszczenie w kierunku osiedla.
Lekarz weterynarii w asyście policjanta (z III kompanii OPP Kraków) zaaplikował dzikowi środek usypiający z broni pneumatycznej (jednak środek działa dopiero po kilku minutach). To rozjuszyło dzika. Gdy szarżował w kierunku lekarza policjant oddał strzał z paralizatora obezwładniając agresywne zwierzę. Po chwili środek usypiajacy zaczął działać. Dzik został umieszczony w skrzyni i przewieziony przez specjalistyczną firmę transportową do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie zostanie poddany badaniu pod kątem wścieklizny i innych chorób zwierzęcych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE