Poważny wypadek na „Zakopiance”. Zderzyło się aż 5 samochodów

Przed godziną 7. rano w Rdzawce na drodze krajowej nr 47, czyli tzw. „Zakopiance” doszło do zderzenia dwóch samochodów dostawczych i trzech samochodów osobowych.

Wypadek Fot. Policja

Jak wstępnie ustalono, kierujący dostawczym renault jadąc w kierunku Zakopanego zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku dostawczym peugeotem. Uszkodzone elementy i ładunek, który wysypał się z renaulta uszkodził jadącego za nim forda.

Kierowca skody, który nadjechał na tę kolizję, aby uniknąć zderzenia zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z osobowym audi. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał.

Mężczyzna jadący w renault uciekł do pobliskiego lasu, gdzie szybko został znaleziony i zatrzymany przez strażaków i policjantów.

Po badaniu okazało się, że był pijany – miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek nie przyznaje się jednak do kierowania pojazdem w chwili zdarzenia.

Twierdzi, że kierował inny mężczyzna, który również uciekł. Zatrzymany został osadzony w nowotarskiej komendzie, a kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.
Pojazd został zabezpieczony, a policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia oraz kto kierował samochodem sprawcy w chwili kolizji.

Początkowo droga była zablokowana w obu kierunkach, a następnie ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i strażacy. W tej chwili ruch odbywa się płynnie.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE