Tragedia kołem się toczy. Śruby mocujące zostały samoczynnie odkręcone i ścięte

W środę przed południem na drodze wojewódzkiej nr 980 w Rzepienniku Marciszewskim policjanci z Ciężkowic interweniowali w nietypowej sytuacji.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

Zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, które zgubiło własne… koło.

Jak się okazało na miejscu ciężarówka marki WAZ przewożąca żwir stała na poboczu z uszkodzoną tylną osią. Z relacji kierowcy wynikało, że jadąc w kierunku Gromnika usłyszał nagle donośny hałas dobiegający z tyłu pojazdu, a chwilę później zauważył, że samochodowe koło wyprzedza jego samochód i toczy się w kierunku pobliskiej posesji.

Koło to przetoczyło się przez szpaler drzewek, a następnie przewróciło ogrodową ławeczkę i uderzyło w ścianę domu. Na szczęście nikogo nie było w tym czasie na zewnątrz.

Kierowca natychmiast zatrzymał swój samochód by sprawdzić co się stało. Okazało się, że to koło z jego samochodu, które odkręciło się z tylnego bliźniaka.

Strapiony kierowca sam powiadomił o całym zdarzeniu policję. Wszystko wskazuje na to, że zawiodły śruby mocujące bliźniacze koła, które zostały samoczynnie odkręcone i ścięte.

Szofer ciężarówki w tym przypadku został pouczony, natomiast właściciel posesji, który pojawił się chwilę po zdarzeniu, będzie mógł naprawić powstałe szkody z ubezpieczenia pojazdu.

Źródło: Tarnowska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]