Rodzinna tragedia – nożownik ciął nożem własną żonę

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w trakcie intensywnie przeprowadzonych poszukiwań na terenie miasta zatrzymali 52–letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o uszkodzenie nożem ciała swojej żony.

Fot: Małopolska Policja

Mężczyzna zbiegł z mieszkania w którym doszło do zdarzenia, a następnie próbował się ukryć w jednym z pustostanów.

W nocy z 4. na 5. stycznia, tuż przed godziną 1 . w nocy policjanci zostali powiadomieni przez ratowników medycznych o udzieleniu pomocy 45-letniej mieszkance osiedla Zasole w Oświęcimiu. Kobieta miała ranę kłutą klatki piersiowej o długości 1 cm. Z opinii lekarzy wynikało również, że rana nie zagrażała życiu.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej 52–letni mąż, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W związku z tym rysopis mężczyzny natychmiast został przekazany wszystkim patrolującym miasto służbom.

W niespełna pół godziny jeden z patroli dostrzegł 52–latka na terenie jednego z pustostanów przy ulicy Leszczyńskiej. W trakcie zatrzymania kilkakrotnie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, lecz szybko trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu.

6 stycznia podejrzany wraz zebranymi przez policjantów dowodami został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, użycia groźby karalnej oraz znieważenia policjantów. Ponadto zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także policyjny dozór.

Za uszkodzenie ciała grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, za groźbę karalną grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE