Czynsze mocno w górę. Możliwy wzrost o kilkaset złotych!

Mariusz Łubiński, prezes firmy ADMUS, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami rozmawiał z dziennikarzami TOK FM. Prognozuje, że czynsze pójdą mocno w górę i mówi, że w są miejsca gdzie już się to dzieje.

Fot. Pixabay

Warszawa, Kraków, Bydgoszcz i Legnica to miasta w których lokatorzy informowani są o podwyżkach. Spowodowane jest to m.in. wyższą ceną energii elektrycznej, wzrostem płacy minimalnej i programem 500 plus. Jak to możliwe? Zdaniem specjalisty kobiety porzuciły słabiej płatne prace na rzecz wychowywania dzieci, co znowu przełożyło się wyższe koszty pracy dla pracodawcy, który musiał zatrudnić kogo innego.

Jakich podwyżek możemy się spodziewać? – Przeważnie jest to wzrost rzędu kilkudziesięciu złotych, ale znalazłem też przypadki, w których ta podwyżka wyniosła nawet 180 złotych – informował prowadzący Raport gospodarczy Tomasz Setta. Dalszy wzrost płacy minimalnej może powodować kolejne podwyżki czynszów. Należy się ich spodziewać głównie w zakresie ochrony, sprzątania, konserwacji, napraw, zarządzania zielenią, odśnieżania itp. rzeczy, które wymagają ingerencji personelu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE