Jechał obwodnicą pod prąd – mądrość nie zawsze przychodzi w wiekiem

87-letni kierowca forda mondeo stracił prawo jazdy za podróżowanie pod prąd południową obwodnicą Tarnowa.

Fot. pixabay.com

Wczoraj przed godziną 23. do dyżurnego KMP w Tarnowie wpłynęła informacja od kierowców korzystających z południowej obwodnicy Tarnowa o jadącym pod prąd samochodzie osobowym.

Kierowca osobówki poruszał się nitką do Rzeszowa jadąc w kierunku przeciwnym… do Krakowa.

Policjanci, którzy zostali skierowani do tej interwencji zatrzymali na wysokości zjazdu do Tuchowa forda na tarnowskich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był starszy pan.

Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić dlaczego poruszał się niezgodnie z kierunkiem ruchu. 87-letni mieszkaniec Tarnowa nie bardzo wiedział, gdzie się znajduje i jakim sposobem wjechał pod prąd na obwodnicę Tarnowa.
Stwierdził, że jedzie od Ładnej i chce dostać się do centrum miasta, do domu. Starszy pan stracił swoje prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje tarnowski sąd, gdzie został skierowany wniosek o jego ukaranie.

Skrajnie nieodpowiedzialna jazda mężczyzny tym razem skończyła się jedynie na strachu i podniesionym ciśnieniu. Tarnowscy policjanci jednak apelują o rozwagę i bezwzględne stosowanie się do obowiązującego oznakowania na drogach.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE