Nosił wilk razy kilka… – szajka włamywaczy wpadła w ręce policji

Trzebińscy dzielnicowy ustalili i zatrzymali trójkę włamywaczy, którzy na przestrzeni ostatniego miesiąca dokonali kilku włamań do posesji.

Fot: Małopolska Policja

Podejrzani trafili do aresztu śledczego.

8 stycznia dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w gminie Trzebinia. Z informacji uzyskanych przez policjantów, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia ustalono, że sprawców było trzech.

Po wyłamaniu drzwi wejściowych dostali się do wnętrza jednak zostali spłoszeni przez właściciela.

Trzebińscy dzielnicowi szybko wpadli na trop włamywaczy i zatrzymali na terenie miasta trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat, którzy spędzili dwie doby w pomieszczeniach dla zatrzymanych w chrzanowskiej komendzie.

Policjanci tymczasem przeprowadzili przeszukania ich miejsc zamieszkania. Ustalili także, że zatrzymani mają związek z innymi włamaniami.

10 stycznia zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie zebrany i zabezpieczony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm z nich 4 zarzutów (dwóch za kradzież z włamaniem i dwóch za usiłowanie kradzieży z włamaniem). Trzeci mężczyzna oprócz tych samych zarzutów co koledzy usłyszał dodatkowo zarzut zniszczenia mienia. Wszystkich przestępstw młodzi mężczyźni dokonali w okresie od 13 grudnia 2019 roku do 8 stycznia br.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec wyżej wymienionych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE