Plaga lisów w mieście – jeden pogryzł mężczyznę, inny ukradł adidasy

W Nowym Sączu lis ugryzł mężczyznę, gdy ten wyrzucał śmieci.

Fot: Pixabay

To nie pierwszy przypadek, że przy śmietnikach buszują dzikie, leśne zwierzęta. To takiej sytuacji mogło dojść już wcześniej.

Jak podała Gazeta Krakowska, to pierwszy przypadek ugryzienia przez lisa w Nowym Sączu odnotowany przez Sanepid odnotował.

Już wcześniej mieszkańców niepokoiła obecność dzikich zwierząt wśród bloków, zwłaszcza przy śmietnikach. Między innymi lisy szukają tam pożywienia.

W przypadku ugryzienia przez dzikie zwierzę standardowo podawana jest szczepionka przeciw wściekliźnie. Tak stało się też w tym przypadku.

Obecność lisów w Nowym Sączy potwierdziła też Straż Miejska. W ubiegłym roki było aż 28 interwencji związanych z tymi zwierzętami. Jak powiedział Gazecie Krakowskiej komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu Ryszard Wasiluk, była też skargę na to, że lis ukradł sprzed drzwi adidasy i nie udało się ich odzyskać.

Równocześnie weterynarze uspokajają, że taki jeden przypadek ugryzienia przez drapieżnika, nie jest powodem do paniki.

Gdy zobaczy się lisa, należy trzymać się na dystans i nie przeganiać, gdyż może zareagować agresją przypomina Straż Miejska.

Źródło: Gazeta Krakowska

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]