Ucieczkę pijanemu kierowcy uniemożliwił świadek zdarzenia

Zdecydowaną reakcją i godną naśladowania postawą wykazali się mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu i przekazali go w ręce policjantów.

Fot. pixabay.com

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed południem w Krościenku nad Dunajcem. Od strony Nowego Targu na rondo wjechał kierujący fiatem. Uderzył w wysepkę i pomimo uszkodzonego samochodu pojechał dalej.

Mężczyzna, który jechał z dwójką pasażerów w przeciwnym kierunku natychmiast zawrócił i pojechał za fiatem, zajeżdżając mu drogę i uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę.

Po otwarciu drzwi samochodu od kierowcy mężczyzna od razu wyczuł alkohol, wyciągnął więc kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu powiadomił Policję.

Sprawcą był 52-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu obywateli nie doszło do tragedii. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu.

 

Źródło: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]