Wielki sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (VIDEO)

Jednoczymy Kraków dla dzieciaków! – pod takim hasłem przebiegał 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie, zaś w całej Polsce łapiemy „Wiatr w żagle”.

Na ul. Powiśle 11 powstała scena koncertowa. Do nowej lokalizacji przeszedł korowód z Rynku Głównego. O godz. 20.00 wysłano z placu pod Wawelem „światełko do nieba”. Kraków grał do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Ponad dwa tysiące kwestujących wolontariuszy oraz kilkuset kolejnych ochotników skupionych w ośmiu niezależnie działających sztabach WOŚP w Krakowie. Kilkadziesiąt wydarzeń odbywających się na terenie miasta przez cały weekend.

Około 300 puszek stacjonarnych od kilku dni gromadzących datki w firmach, instytucjach, sklepach oraz punktach usługowych. Kwesta odbywała się m.in. także w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Do tego od miesiąca trwających kilkaset aukcji, które zakończą się w połowie lutego.

Dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

– Chyba żadne inne wydarzenie w naszym kraju nie wyzwala w tak wielu ludziach chęci do działania w szczytnym celu – mam na myśli zarówno wolontariuszy, jak i osoby, które wrzucają datki do puszek – powiedział podczas konferencji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– To samo możemy powiedzieć o efektach zbiórek – najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny oznaczony serduszkiem możemy znaleźć zarówno w placówkach medycznych w dużych miastach, jak i małych miasteczkach. Dlatego serdecznie państwa zachęcam do przyłączenia się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jestem dumny, że Kraków, jak co roku, włączył się bardzo intensywnie w pomoc organizatorom – dodał.

Wszyscy krakowianie mogli wziąć udział w pochodzie, który symbolicznie przeniósł „serce” finałowych wydarzeń z Rynku Głównego na Powiśle. Zjednoczeni ponad podziałami radośnie „przepłynęli” ten krótki odcinek przy akompaniamencie orkiestr dętych. Przemarsz rozpoczął się o godz. 15.00.

Na Powiślu można było odwiedzić małe orkiestrowe miasteczko, gdzie tradycyjnie można się było nauczyć udzielania pierwszej pomocy w namiocie programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Na stoisku obok można było zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju gadżety finałowe – zarówno te pochodzące z SiemaShopu, jak i przygotowane specjalnie na krakowski finał. Oprócz tego była możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku w namiocie Fundacji DKMS oraz oddać krew. Wszystkim aktywnościom towarzyszyła muzyka – od godz. 16.00 umilali czas tacy wykonawcy, jak Tabu, SKA Petarda, Prawda, Marysia Starosta i Nocny Kochanek.

 

Źródło: krakow.pl
Fot. materiały prasowe / krakow.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]