Były senator skorumpowany?

Krakowskie CBA zatrzymało byłego senatora z Małopolski Stanisława K., jego syna oraz dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fot. pixabay.com

Jak podaje „Gazeta Krakowska” postawiono im zarzuty korupcyjne. Chodzi o wielomilionowe łapówki.

Krakowska delegatura CBA prowadzi postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

Łącznie zarzuty usłyszało już 24 podejrzanych. Teraz zatrzymano 3 osoby, w tym byłego Senatora RP, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Fundusze Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dwóch pierwszych usłyszy zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, zaś dyrektor PFRON zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Organa ścigania zainteresowały się senatorem z PiS w 2017 roku, gdy Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 5 osób, w tym jego syna Grzegorza K. i prezesa spółki Małopolskie Dworce Autobusowe Marcina F. w sprawie przekroczenia uprawnień przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Wówczas Senatora chronił go immunitet senatorski, więc nie został zatrzymany.

Immunitet przestał go chronić w 2018 roku gdy przegrał wybory. Wcześniej Senatorem był od 2005 roku.

Źródło: Gazeta Krakowska

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]