Co będzie z dziećmi z niepełnosprawnościami w ferie?

Profesjonalna opieka, a także zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne oraz wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu – Kraków zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami na bezpłatne ferie w mieście.

Fot: pixabay.com

W zaproponowanej przez miasto, wakacyjnej akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2019”, wzięła udział ponad setka dzieci z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami, między innymi neurologicznymi i ruchowymi. Młodzi krakowianie korzystali z licznych, atrakcyjnych zajęć, mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, uczyli się samodzielności i mieli okazję do integracji. Organizacja wypoczynku dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to mnóstwo korzyści dla dzieci, a także wymierna pomoc i wytchnienie dla rodziców opiekującymi się nimi na co dzień.

W tym roku po raz pierwszy dzieci z niepełnosprawnościami mogą wziąć udział w przygotowanej przez miasto, zimowej edycji akcji. Przed nami ferie, pora więc na „Zimę w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020”.

Ferie zostały podzielone na dwa turnusy:
I turnus: 27–31 stycznia, w godzinach: 8.00–16.00
II turnus: 3–7 lutego,w godzinach: 8.00–16.00.

Akcja „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” będzie odbywać się Kärcher Hali Cracovii – Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Dla uczestników udział w akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” jest bezpłatny – koszty pokrywa Gmina Miejska Kraków.

Zapisy rozpoczęły się 14 stycznia. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udział w wypoczynku można pobrać ze strony internetowej. Zapisy potrwają do 16 stycznia lub do wyczerpania limitu miejsc.

Realizacja akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” koordynowana jest przez Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

 

 

Źródło: krakow.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]