Gdy policjanci przyjechali na wezwanie, mężczyzna leżał cały we krwi

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dobczycach opatrzyli rannego mężczyznę. Zatamowali płynącą krew i czuwali nad stanem poszkodowanego do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Fot: pixabay.com

W piątkowy poranek dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach odebrał telefon z prośbą o pomoc.
Zgłaszającym był mężczyzna, który oznajmił, że jego 48-letni brat usiłował popełnić samobójstwo i jego życie jest zagrożone.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy znajdowali się najbliżej domu poszkodowanego oraz załoga karetki pogotowia. Patrol w składzie: st. sierż. Łukasz Jania i st. sierż. Łukasz Nieckula po otrzymaniu zgłoszenia włączyli sygnały uprzywilejowania, aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce.

Pod wskazany adres dojechali jako pierwsi – już po trzech minutach od zgłoszenia. Przed domem na policjantów czekał roztrzęsiony brat poszkodowanego, który pośpiesznie wskazał im pokój, w którym znajdował się mężczyzna.

Policjanci użyli jałowych opatrunków i bandaża, zatamowali krwawienie i opatrzyli rannego. W tej sytuacji pomogło doświadczenie jednego z policjantów, który jest ratownikiem.

Poszkodowany był blady, splątany, bowiem stracił już sporo krwi. Do czasu przyjazdu karetki policjanci czuwali nad poszkodowanym i utrzymywali z nim kontakt.

Po kilku minutach na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował mieszkańca gminy Wiśniowa do szpitala w Myślenicach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

 

Źródło: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]