Kontrowersje wokół nowy filmu Patryka Vegi o kibolach. Czy chodzi o Wisłę Kraków? (VIDEO)

Wydarzenia w Wiśle Kraków miały zainspirować znanego reżysera do zrobienia filmu o patologiach w polskim futbolu.

Jak donosi Gazeta Krakowska, film ma nosić tytuł „Bad Boy” i pokazywać świat polskiej piłki nożnej w kontekście powiązań ze światem przestępczym, ustawianie meczów i przemoc na stadionach.

Film ma wejść na ekrany kin 21 lutego.

W internecie opublikowano zwiastun „Bad Boya”, który wywołał kontrowersje i domysły, że przedstawiona w filmie historia dwóch braci związana jest ze środowiskiem „Sharksów” wspierających „Białą Gwiazdę”.

Reżyser opublikował w internecie oświadczenie, w którym odciął się od tych konotacji:

„Filmowy klub „WKS Unia” to fikcyjny wytwór ulepiony z szerokiego wachlarza patologii w piłce nożnej, jakiej dostarczyło samo życie i opisywały media. Mój film nie opowiada historii tego konkretnego klubu, a jego fabuła jest oparta na medialnych historiach, jakie miały miejsce w różnych klubach piłkarskich. Zarówno sama nazwa filmowego klubu jak i barwy tego klubu są fikcyjne i w żaden sposób nie nawiązują ani do klubu Wisła Kraków, ani do jego barw klubowych. Przygotowując się do zdjęć do filmu i w trakcie jego realizacji rozmawialiśmy z różnymi klubami piłkarskimi i rozmowy te nie miały związku ze scenariuszem, tylko z samą tematyką piłkarską.”

Władze krakowskiego klubu stwierdziły, że zajmą stanowisko w tej sprawie po premierze filmu.

 

 

Źródło: o2.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE