Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Kobieta nie żyje, a proces nie może się rozpocząć

Wraca sprawa bulwersującego wypadku, gdy egzaminator prawa jazdy zostawił 18-letnią dziewczynę na pewną śmierć.

Foto: bezpieczny-przejazd.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Szaflarach w sierpniu 2018 roku. Samochód nauki jazdy zatrzymał się na przejeździe przed nadjeżdżającym pociągiem. Mężczyzna zdążył uciec, 18-latka zmarła w wyniku uderzenie po przewiezieniu do szpitala.

Jak przypomina portal o2, prokuratura uważa, że winny jest egzaminator, który nie użył hamulca, by zatrzymać samochód przed torami, a gdy samochód stanął, mężczyzna uciekł nie pomagając dziewczynie.

Jednak teraz Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zwrócił do prokuratury akt oskarżenia uznając, że ten wymaga poprawienia i uzupełnienia.

Na decyzję sądu prokuratura złożyła zażalenie, lecz Sąd Apelacyjny w Krakowie je oddalił.

W dokumentach miało brakować m. in. opinii biegłego do spraw wypadków kolejowych, pełnej opinii biegłego od spraw ruchu drogowego, a wątpliwości wzbudził też sformułowany zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, która może zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób, bądź mieniu w wielkich rozmiarach.

 

 

Źródło: o2.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]