Ciężki czas dla pasażerów tramwajów – aż trzy tygodnie utrudnień

Od soboty, 25 stycznia do poniedziałku, 17 lutego realizowane będą prace serwisowe na pozostałym fragmencie remontowanego węzła Korona.

Fot. Kraków w Pigułce

W związku z robotami obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

W ramach prac serwisowych wymieniana będzie pozostała część rozjazdu na węźle Korona – 4 zwrotnice, 12 krzyżownic oraz szyny pomiędzy zwrotnicami. Dodatkowo zaplanowano usunięcie wybrzuszeń na torowisku w ciągu ul. Kalwaryjskiej oraz wymianę zwrotnicy w rejonie węzła Łagiewniki (od strony ul. Wadowickiej).

W związku z pracami obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • wyłączony ruch tramwajowy – pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza wzdłuż ul. Kalwaryjskiej. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie Zarządu Transportu Publicznego;
  • brak możliwości lewoskrętu z ul. Legionów Piłsudskiego w ul. Kalwaryjską;
  • brak lewoskrętu z ul. Kalwaryjskiej w ul. Celną na wysokości ul. Legionów Józefa Piłsudskiego;
  • przełączenie sygnalizacji na sygnał ostrzegawczy (żółte migające).

W trakcie prac związanych z usuwaniem wybrzuszeń na torowisku wzdłuż ul. Kalwaryjskiej – w trzech miejscach, przy ul. Warneńczyka, Śliskiej i Smolki – nie będzie możliwości parkowania.

Podczas wymiany zwrotnicy – przez pierwsze 3-4 dni ferii zimowych wyłączony zostanie ruch tramwajowy na relacji ul. Wadowicka – ul. Rzemieślnicza. Nie będzie możliwości skrętu w prawo i w lewo z ul. Rzemieślniczej w ul. Wadowicką (na ul. Rzemieślniczej zawracać będą tramwaje).

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE