Nie ma mocnych na takich braci

Dwaj bracia – policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w czasie wolnym od służby zatrzymali 47-letniego nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

We wtorek, 14 stycznia w godzinach wieczornych dwaj bracia podróżując samochodem byli świadkami kolizji drogowej w miejscowości Świątniki Górne. Jadący przed nimi opel zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka fiatem.

Bracia są policjantami. Jeden pełni służbę w Komisariacie Policji w Świątnikach Górnych, a drugi w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Tego dnia byli „na wolnym”, ale bez wahania podjęli interwencję.
Zatrzymali pojazd i podeszli do uczestników kolizji, którzy jak się okazało nie doznali obrażeń ciała (być może ze względu na niewielką prędkość obu pojazdów).
Podczas rozmowy z kierującym oplem policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnęli pijanego kierowcę zza kierownicy udaremniając mu dalszą jazdę i przekazali go patrolowi Policji, który niezwłocznie wezwali na miejsce.

Patrol drogówki zbadał mężczyznę alkomatem, który wykazał prawie 3 promile alkoholu. 47-letniemu mieszkańcowi gminy Świątniki Górne za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Stracił też prawo jazdy.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE