Ranny chłopiec był nieprzytomny, miał drgawki, liczne obrażenia ciała i dusił się krwią

Patrol grupy Speed z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udzielił pierwszej pomocy ciężko rannemu 13–letniemu chłopcu potrąconemu przez samochód osobowy w Niepołomicach.

Fot: Małopolska Policja

13 stycznia br., na drodze krajowej nr 75 w Niepołomicach patrol grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie kontrolował prędkość przejeżdżających pojazdów.

O godziny 16:30 sierż. sztab. Kamil Szumny i sierż. Konrad Rachwał usłyszeli huk w rejonie pobliskiego skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Myśliwską. Okazało się, że kierująca citroenem potrąciła nastoletniego chłopca na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na miejsce z apteczką. Poszkodowany był nieprzytomny, miał drgawki, liczne obrażenia ciała i dusił się krwią. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej.

Ustabilizowali stan poszkodowanego, opatrzyli rany i okryli chłopca kocem grzewczym. Użyli w tym celu m. in. pakietów medycznych (ma je na wyposażeniu każdy radiowóz).

Podczas oczekiwania na przyjazd karetki chłopiec odzyskał przytomność. Policjanci przekazali rannego załodze karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go (wraz z przybyłą na miejsce matką chłopca) do szpitala w Prokocimu.

Chłopiec spędził w szpitalu kilka dni, badania lekarskie wskazały, że podczas wypadku doznał złamania nogi i urazu czaszki.

Dzisiaj, czyli 16 stycznia, w stanie dobrym chłopiec opuszcza szpital i wraca do domu.

Dzięki natychmiastowej reakcji znajdujących się w pobliżu funkcjonariuszy, ich umiejętnościom i opanowaniu życie chłopca zostało uratowane.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa w Policji w Wieliczce.

 

 

Źródło: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]