Starsza kobieta mogła nawet spłonąć żywcem we własnym domu

Aspirant sztabowy Ferdynand Sajdak, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zatorze bez chwili wahania pospieszył z pomocą seniorce znajdującej się w zadymionym domu.

Fot. pixabay.com

Dzięki czujności policjanta i jego błyskawicznej interwencji, 70–letnia kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 stycznia 2020 w Przeciszowie.

W trakcie policyjnego zabezpieczenia „I Przeciszowskiego Biegu i Nordic Walking”, będącego elementem imprez związanych z kwestą na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż przed godziną 14:00 dzielnicowy zauważył, że z jednego z domów oddalonych o niespełna 200 metrów na ulicę wybiegli dwaj mężczyźni.
Funkcjonariusz zaniepokojony takim zachowaniem przekazał dyżurnemu informację po czym pospiesznie udał się we wskazany rejon, aby sprawdzić czy potrzebna jest pomoc. Od zdenerwowanych mężczyzn policjant dowiedział się, że w domu zapalił się tłuszcz na patelni.

Pożar został ugaszony, lecz dom nadal jest silnie zadymiony, a w kuchni pozostała seniorka, która odmówiła opuszczenia posesji.

Dzielnicowy bez chwili namysłu wbiegł do wnętrza i po chwili wrócił niosąc na rękach seniorkę. Kobieta z podejrzeniem podtrucia dymem pod opieką ratowników medycznych została zabrana do szpitala.

 

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE