Trasy narciarskie nie będą naśnieżane?

Rada naukowa Tatrzańskiego Parku Narodowego jest przeciwna pomysłowi Polskich Kolei Linowych. Oznacza to, że Kasprowy Wierch może zostać bez sztucznego dośnieżania tras narciarskich.

Fot. pixabay.com

Nieoficjalne jeszcze stanowisko podała Gazeta Krakowska. Polskie Koleje Linowe chcą zmodernizować wyciąg narciarski w kotle Goryczkowym zmieniając lokalizację dolnej stacji kolei i budując instalację do sztucznego śnieżenia trasy narciarskiej.

Modernizacja ma być odpowiedzią na coraz częstsze problemy ze śniegiem w Tatrach spowodowane przez zmiany klimatyczne.

Brak zgody jest jednak spowodowany ochroną górskiego środowiska naturalnego.

W ramach modernizacji, PKL planuje też wymianę starego wyciągu (obecny ma około 50 lat) na nowy ze zmianą infrastruktury, a nawet przeniesienie dolnej stacji wyciągu o około 150 metrów w dół.

Rada Naukowa TPN zwróciła się jeszcze do inwestora o uzupełnienie informacji i będzie jeszcze zajmowała się tą sprawą na kolejnych posiedzeniach.

Jak przypomina Gazeta, w ostatnich latach zdarzały się sezony, gdy Goryczkowa nie była uruchamiana ani razu z uwagi na brak śniegu.

 

 

Źródło: Gazeta Krakowska

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]