Uwaga! Uwielbiane, słynne lody wycofane ze sprzedaży!

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje ze sprzedaży lody „Haagen-Dazs” o smaku Strawberry Cheescake w opakowaniach 460 ml

Fot: Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k., ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na gluten/nietolerancją glutenu, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Haagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020” i poinformowała organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu.

W wyniku pomyłki niektóre opakowania produktu zostały opatrzone etykietą od innego rodzaju lodów. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana.
Klienci z alergią na gluten/nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem.

Nazwa produktu: „Haagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml”

Data minimalnej trwałości: 11.06.2020

Producent: Bidfood Czech Republic s.r.o. ul. V Rozovem udoli 553, Mikovice, 27801 Kralupy nad Vitavou, Czechy

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała, że otrzymała od producenta Bidfood Czech Republic s.r.o.
w dniu 10.01.2020 informację i niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku artykułu „Haagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020”. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej firmy Lidl sp. z o.o. sp. k., jak i w sklepach tej sieci handlowej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k. i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Produkt „Haagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml” wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

 

Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE