Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda i drugi kandydat idą „łeb w łeb”!

Instytut Badań Spraw Publicznych dla programu „Newsroom” Wirtualnej Polski przeprowadził sondaż na temat wyborów prezydenckich. Jeżeli dojdzie do drugiej tury zacznie robić się ciekawie.

Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Z sondażu wynika, że żaden kandydat nie ma dość przewagi, by wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze.

Największe szanse na to ma Andrzej Duda z poparciem na poziomie 43,7 proc. Za nim jest Małgorzata Kidawa-Błońska, na którą chce zagłosować 26,6 proc. respondentów. W pierwszej trójce znalazł się jeszcze Szymon Hołownia, który może liczyć na 9,5 proc. głosów. Dalej są Władysław Kosiniak-Kamysz (7,7 proc.), Robert Biedroń (7,2 proc.) i Krzysztof Bosak (5,9 proc.).

W drugiej turze zaczyna robić się ciekawie, bowiem różnica pomiędzy Andrzejem Dudą, a Małgorzatą Kidawą-Błońską zaczyna topnieć i mieści się w granicach błędu statystycznego. Urzędujący prezydent może liczyć na 50,09 proc. poparcia, a Małgorzata Kidawa-Błońska na 49,91 proc. Okazuje się więc, że nic nie jest do końca przesądzone.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]