Młody pseudorajdowiec pomylił tor z ulicą w mieście (VIDEO)

W sobotę młody kierowca z Powiśla Dąbrowskiego „pędził” swoim BMW przez Tarnów z prędkością ponad 140 km/h. Jego rajdowe zapędy ostudzili policjanci tarnowskiej grupy SPEED.

Jak podaje Małopolska Policja, w dalszym ciągu kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości jakie obowiązują na drogach w Polsce, a zwłaszcza w mieście.

Tym razem mieszkaniec Powiśla Dąbrowskiego spieszył się do swojego domu jadąc w Tarnowie z prędkością niemalże 150 km/h. Policjanci tarnowskiej grupy SPEED ostudzili rajdowe zapędy 27-latka, który jechał swoim BMW w kierunku Lisiej Góry.

Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych ponieważ dodatkowo nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej. Stracił także swoje prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a jego konto kierowcy powiększyło się o 10 punktów karnych.

Dbając o bezpieczeństwo podróżujących tarnowscy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tzn. w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]