Uwaga! Blokada „Zakopianki”

Mieszkańcy Krzyszkowic zapowiedzieli zablokowanie Zakopianki.

Fot. pixabay.com

Ogromne utrudnienia czekają kierowców w przyszłą sobotę, 25 stycznia.

Protest mieszkańców Krzyszkowic ma być odpowiedzią na plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Protestujący uważają, że budowa węzłów w Myślenicach i Jaworniku sparaliżuje ruch kołowy i pieszy w ich miejscowości.

Mieszkańcy napisali w internecie:

Pod koniec listopada 2019 została podjęta uchwała o budowie bezkolizyjnego węzła Zakopianki DK 7 z drogą wojewódzką DW 955 w miejscowości Jawornik. Zapadła również decyzja, że niedługo zostaną zlikwidowane światła w Myślenicach zlokalizowane na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego prowadzącej do Zakopianki, gdzie powstanie węzeł bezkolizyjny. Brak świateł na całej długości zakopianki od Myślenic do Krakowa w połączeniu z odcinkiem ekspresowym Lubień-Rabka może spowodować, że ciągły strumień samochodów w kierunku Krakowa i Zakopanego, który do tej pory był dzielony światłami w miejscowości Myślenice może jeszcze bardziej utrudnić włączanie się mieszkańców Krzyszkowic do ruchu z drogą DK7.

Zwracają też uwagę, że w innych miejscowościach – w Głogoczowie i w Jaworniku powstały kładki dla pieszych, które w Krzyszkowicach nie zostały zaplanowane, a przejście nie ma nawet sygnalizacji świetlnej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiada, że bezkolizyjne skrzyżowanie w Krzyszkowicach ma powstać do 2023 roku.

Organizatorzy protestu poinformowali, że postarają się, aby wyjeżdżający na ferie odczuli protest w jak najmniejszym stopniu, więc co jakiś czas będą puszczali ruch zakopianką.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]