Wygląda, jak polski numer. Oddzwoń, a stracisz majątek

Znane oszustwo powróciło, zmienił się jednak numer telefonu. Teraz wygląda, jak numer z Piły. Gdy ktoś nie ma telefonu z wyświetlaczem rozdzielającym numer, może się pomylić.

Fot. Pixabay

Przed numerem ostrzega CERT Orange Polska. „Uważajcie na telefony z numeru +675 740115XX” – piszą specjaliści. Oddzwonienie będzie skutkowało naliczeniem ogromnych opłat za połączenie.

Oszuści najczęściej dzwonią na losowe numery w nocy puszczając tylko delikatny sygnał. Kiedy nieświadomy niczego użytkownik próbuje oddzwonić usłyszą tylko dźwięk imitujący zakończenie połączenia. Oszuści liczą na to, że użytkownik odłoży telefon myśląc, że się rozłączył, a w rzeczywistości połączenie nadal będzie trwało.

Polskie numery mają kierunkowy +48 i składają się z dziewięciu cyfr (razem z prefiksem z 11). Jeżeli cyfr jest więcej lub przed nimi nie występuje +48, możecie być pewni, że połączenie pochodzi z zagranicy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]