Horror w Krakowie. Oblał kolegę łatwopalną substancją i podpalił

W minioną sobotę krakowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który podczas spotkania ze znajomymi oblał jednego z nich łatwopalną substancją, a następnie go podpalił. Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Sprawca odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Fot. Pixabay

18 stycznia br. w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP Kraków udali się w rejon Swoszowic, gdzie według zgłoszenia w jednym z mieszkań miało dojść do podpalenia osoby. Po przybyciu pod wskazany adres funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń zastali mężczyznę posiadającego liczne oparzenia ciała, powstałe na skutek wcześniejszego oblania go łatwopalną substancją, a następnie podpalenia. Po udzieleniu niezbędnej pomocy poszkodowanemu został on przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

 Policjanci szybko ustalili, że tego wieczoru odbywało się w tym miejscu spotkanie kilku znajomych, podczas którego doszło do kłótni pomiędzy jego uczestnikami. Finał kłótni okazał się tragiczny w skutkach, gdyż w trakcie ostrej wymiany zdań pomiędzy dwoma mężczyznami, 42-latek sięgnął po kanister z benzyną, którą oblał swojego 61-letniego oponenta, a następnie go podpalił. Widząc to, pozostałe osoby przebywające w tym lokalu wybiegły na zewnątrz i powiadomiły służby ratunkowe. Jak się później okazało ofiara, doznała poważnych oparzeń.

 Po złożonych wyjaśnieniach decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na  3 miesiące. 42-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]