Koperta z podejrzaną zawartością. Straż pożarna, policja oraz pogotowie gazowe i elektryczne na miejscu

Dzisiaj rano tuż przed godziną 9 dyżurny tarnowskiej komendy został zaalarmowany o podejrzanej kopercie z sypką substancją.

Fot. Policja

Na miejsce zostały natychmiast skierowane służby ratunkowe. Straż pożarna, policja oraz pogotowie gazowe i elektryczne. Pracownicy sądu wyczuleni na tego typu sytuacje wdrożyli swoje procedury bezpieczeństwa. Zabezpieczyli podejrzaną kopertę w specjalnych pojemniku oraz zamknęli całkowicie strefę zagrożenia. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce w specjalnych kombinezonach otworzyli kopertę, wewnątrz której znajdowała się kolejna koperta opisana „Wąglik”, z której wysypał się biały proszek.

Wstępne badania wykonane przez strażaków wykluczyły niebezpieczną substancję, jednakże z czym pracownik dziennika podawczego tarnowskiego sądu miał do czynienia, potwierdzą dokładne badania laboratoryjne.

W liście przesłanym do sądu adresat zamieścił również informację o podłożonych ładunkach wybuchowych. W związku z tym, sprawdzono budynek sądu pod kątem zagrożenia biologicznego, chemicznego jak również pirotechnicznego wykluczając jakiekolwiek zagrożenie.

Administrator budynku nie podjął decyzji o ewakuacji budynku. Sąd okręgowy oraz rejonowy w tym dniu pracował normalnie.

Zadaniem policjantów śledczych będzie ustalenie sprawcy wywołania fałszywego zagrożenie o niebezpieczeństwie. Jest to skodyfikowane w art. 224a kk i zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone jest również przeniesienie kosztów zorganizowanej akcji ratunkowej na osobę odpowiedzialna za jej wywołanie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]