Śmiertelny koronawirus już w Europie. Potwierdzono dwa przypadki

We Francji potwierdzono już dwa przypadki zarażenia śmiertelnym koronawirusem. Pierwszy jest mężczyzna, który przebywa w szpitalu w Bordeaux. Drugi przypadek odnotowano w Paryżu.

Ponad 900 osób zarażonych, z czego 26 nie żyje. Przepełnione szpitale, ludzie padający na ulicach, niedziałająca komunikacja i płaczący z wycieńczenia lekarze. To obraz z Wuhan, jaki wyłania się z filmów umieszczonych w social media.

Śmiertelny koronawirus pojawił się już w Europie. Potwierdzono dwa przypadki we Francji. Pierwszy z pacjentów został przyjęty do szpitala w Bordeaux w czwartek. Wcześniej myślano, że to zwykłe przeziębienie, ale objawy zaczęły się nasilać.

Niedawno potwierdzono już nowy przypadek w Paryżu. Pacjent został przewieziony do szpitala Bichat. Poza granicami Chin potwierdzono już 17 osób.

Na polskich lotniskach wprowadzono środki ostrożności. Wszyscy turyści przylatujący z Chin, a wkrótce z całej Azji, będą mieli obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacyjnej Pasażera. Jest tam informacja o adresie, pod którym będą przebywać na terenie Polski oraz numer kontaktowy. Załoga ma też uważnie obserwować wszystkich pasażerów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]