W trakcie libacji wezwała policję. Była zaskoczona, że przyjechali

Skrajna nieodpowiedzialność – chyba tylko tak można określić zachowanie 25-letniej mieszkanki gminy Szczucin, która zadzwoniła pod numer alarmowy i nie podając miejsca, gdzie się znajduje, zgłosiła pilną potrzebę pomocy. Zaskoczona wizytą stróżów prawa była w trakcie libacji alkoholowej.

Fot. Policja

Dzisiaj (24.01.2020 r.) około godz. 2.20 oficer dyżurny  policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która płaczliwym głosem stwierdziła, że ma złamaną nogę i pilnie potrzebuje pomocy. Nie potrafiła jednak dokładnie określić miejsca, gdzie się znajduje. Stwierdziła jedynie, że leży na jezdni, pod krzyżem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, mając na uwadze niską temperaturę panującą na zewnątrz oraz sytuację mogącą zagrozić życiu i zdrowiu potrzebującej, kilkukrotnie próbował się z nią skontaktować, ale telefon nie odpowiadał. Biorąc pod uwagę charakter zgłoszenia, do zdarzenia została również zadysponowana załoga Pogotowia Ratunkowego, która nie znalazła poszkodowanej. Decyzją I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki. Policjanci w międzyczasie przeczesali wszystkie ulice, przy których znajdowały się krzyże. W trakcie, gdy w komendzie stawiali się kolejni mundurowi gotowi szukać kobiety, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie wytypowali adres, pod którym kobieta może przebywać. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi weszli do ustalonego domu i zastali tam zaskoczoną ich obecnością 25-latkę. Kobieta znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego.

W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła, że około godziny 1:00 idąc przez miejscowość Załuże, wywróciła się i doznała urazu kostki prawej nogi. W trakcie oczekiwania na karetkę doszła do wniosku, że nie potrzebuje już pomocy i poszła do swojego znajomego.

25-latkę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie  z wynikiem 2,5 promila we krwi, a następnie przekazano pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny. Teraz policjanci wystąpią z wnioskiem do sądu o ukaranie 25-latki. Kodeks wykroczeń za takie zachowanie  przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny do 1500 złotych.

 

Pamiętajmy, że dzwoniąc na numery alarmowe,  każde zgłoszenie jest traktowane poważnie!

Na numery alarmowy 112, należy dzwonić tylko w uzasadnionych przypadkach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]