Przewozili „na pace” maszynę budowlaną. Oznaczyli ją kawałkiem ubrania

30 stycznia 2020 roku w godzinach popołudniowych policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie w trakcie patrolowania autostrady A4 na wysokości Węzła Kraków Południe zauważyli pojazd marki Iveco, który przewoził ładunek oznaczony w sposób nieprawidłowy.

Fot. Policja

Kierujący przewoził pojazdem maszynę budowlaną, która wystawała z tyłu pojazdu. Nieprawidłowość w oznaczeniu sprzętu polegała na tym, że został on oznaczony tylko fragmentem odzieży, co jest niezgodne z prawem
W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 32 – letni kierujący posiada cofnięte uprawnienia do kierowania oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wobec braku uprawnień kierującego, jak również brakiem możliwości przekazania pojazdu osobie posiadającej uprawnienia samochód został odholowany na parking strzeżony.
Wobec kierującego za spowodowanie wykroczenia został skierowany wniosek do sądu o ukaranie, a za popełniane przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w sprawie prowadzi KP VI w Krakowie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]