Premier: Eliminujemy możliwości pojawienia się i rozprzestrzeniania koronawirusa w Polsce

Wszystkie zalecane przez WHO procedury zabezpieczenia sanitarno-epidemiologicznego zostały w Polsce wdrożone z dużym wyprzedzeniem przed ogłoszeniem alertu WHO. Także oddziały zakaźne w szpitalach są gotowe na taki scenariusz. Ponadto resort zdrowia podjął pilne działania, których celem było uruchomienie linii diagnostycznej koronawirusa w Polsce.

Fot. Adam Guz / KPRM

Nie odnotowaliśmy w Polsce żadnego przypadku pojawienia się koronawirua – mówił premier. Jak podkreślił „Polskie służby są bardzo dobrze przygotowane na pojawienie się go w Polsce”.

Podczas wystąpienia Mateusz Morawiecki  przedstawi także szczegóły transportu Polaków z Wuhan – stolicy chińskiej prowincji Hubei. Dzięki sprawnemu działaniu m.in. służb dyplomatycznych i MON, Polacy wracający z miasta Wuhan, gdzie panuje koronawirus, są już w drodze do kraju – poinformował. Dodał, że ta akcja pokazuje, jak sprawnie działają nasze służby.

W niedzielę podjęto decyzję o przetransportowaniu z Chin do Polski 30 osób, które były w chińskim Wuhan, gdzie jest najwięcej zachorowań na koronawirusa. Zostali oni przetransportowani do Francji, a następnie wojskowymi samolotami do Polski. W kraju zostaną skierowani na obserwację.

Szef rządu podkreślił, że żadna z osób przetransportowanych do Polski nie ma objawów choroby, ale będą one poddane obserwacji. Dodał również, że nie ma żadnych powodów do niepokoju, ponieważ polskie służby w pełni panują nad sytuacją.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]