11-latka ma milion złotych długu po ojcu. Komornik zajął jej rentę

Sytuacja 11-letniej Zuzi z Libiąża jest dramatyczna. Dziewczynka po swoim zmarłym ojcu odziedziczyła ogromny, milionowy dług. Komornik zajął rentę dziewczynki. Sprawa trafiła do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Fot. Pixabay

Sprawę opisał tygodnik „Wprost”. Rodzina Zuzi żyje w bardzo ciężkich warunkach. Miesięczny dochód jej i jej mamy to około 1500 zł na które składają się pensja kobiety, która okazyjnie pracuje w bibliotece, świadczenie 500 plus i zasiłek dla samotnej matki. Sytuacja jest dramatyczna także ze względu na dług, jaki dziewczynka otrzymała po zmarłym ojcu.

Mężczyzna był głównym żywicielem rodziny. Wziął duży kredyt na rozruch hurtowni z materiałami budowlanymi. Interes najwyraźniej się nie udał i wkrótce przestał spłacać raty. Ruszyło postępowanie egzekucyjne. W 2015 roku, a więc kilka lat po śmierci dłużnika, komornik umorzył postępowanie, a wierzyciel sprzedał wierzytelność do firmy windykacyjnej. Firma zawnioskowała do sądu o nadanie klauzuli wykonalności. Pomimo śmierci dłużnika sąd rozpatrzył wniosek pozytywnie. Firma jednak zorientowała się, że dłużnik nie żyje. Złożyła wniosek, by objąć klauzulą dziewięcioletnią wówczas Zuzię.

Kiedy sprawę opisały media, zajęło się nią Ministerstwo Sprawiedliwości. Sebastian Kaleta, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości napisał, że sprawa jest badana, a komornik wycofał się już z zajęcia renty. Zlecono także pilną kontrolę zbadania podstaw egzekucji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]