Energylandia z nowym roller coasterem. Będzie jechał z zawrotną szybkością

Energylandia z nowymi atrakcjami. Wśród nich nową kolejkę o nazwie Abyssus. Będzie to roller coaster typu  Shockwave. Wyjątkowość nowego roller coastera będzie polegała na podwójnym wystrzale podczas jednego przejazdu.

Fot. Materiały prasowe

Jak to możliwe? Double Launch coaster, bo tak brzmi nazwa modelu tej szalonej kolejki, rozpędza się do 100 km/h z toru startowego, którym zastąpiono tradycyjny wyciąg na duże wysokości. Napęd wywoływany jest poprzez wystrzał elektromagnetyczny. W Coasterze zastosowano jeszcze jedną innowację, która polega na dopędzeniu wagonika jeszcze raz w połowie trasy.

Abyssus osiąga prędkość 100 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabierze 16 osób, ale to nie koniec atrakcji. Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiadać będzie aż 5. Kolejka rozpędza się do ogromnej prędkości w zaledwie kilka sekund.

„Nie zabraknie wrażeń także na dalszych etapach trasy. Gdy roller coaster zacznie tracić na prędkości, zostaniemy dopędzony jeszcze raz. Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele efektów wodnych takich jak: wodospady, jeziora i fontanny. Za projekt odpowiada holenderska firma Vekoma. Wagony i aranżacja Abyssusa nawiązują do starożytnego zatopionego miasta Aqualantis.  Infrastruktura nowego roller coastera całkowicie położona jest na wodzie, jednak jego twórcy zapewniają, że został tak skonstruowany by nie można było się zmoczyć” – pisze inwestor.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE