Seryjny złodziej rowerów zatrzymany! Policja poszukuje właścicieli tych rowerów [ZDJĘCIA]

W minioną niedzielę policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali 31-letniego złodzieja, który od grudnia 2019 roku kradł rowery w różnych rejonach miasta. Łupem mężczyzny padło co najmniej kilkanaście jednośladów.

31-latek od połowy grudnia wypatrywał swoich zdobyczy w różnych rejonach Krakowa.

Jednoślady znikały głównie w okolicach Śródmieścia, Krowodrzy i Podgórza. Złodziej zabierał rowery przypięte do stojaków, jak również pozostawione bez żadnych zabezpieczeń. Następnie podając się za właściciela skradzionego, sprzętu sprzedawał go w lombardzie. Jednoślady, które czekały na spieniężenie, trafiały na dziedziniec jednej z kamienic w rejonie Rynku Głównego. Tam właśnie wpadli na trop złodzieja policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie. W minioną niedzielę funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego złodzieja oraz odzyskali rowery ukryte w specjalnej wnęce.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już dwa zarzuty kradzieży rowerów, jednego o wartości 1 500 zł oraz drugiego wycenionego na kwotę 700 zł. Za dokonane kradzieże 31-latkowi grozi do 5 lat więzienia, ponieważ działał w warunkach recydywy wymiar kary będzie wyższy.

Policjanci apelują, aby wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoje rowery, lub osoby, którym rowery w ostatnim czasie zostały skradzione, zgłosiły się do Komisariatu Policji I w Krakowie przy ul. Pędzichów 5 lub nawiązały kontakt telefoniczny z referentem sprawy pod numerem telefonu: 12 615 72 37 lub 112.

Zdjęcia i tekst: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]