Obcokrajowiec zdemolował przystanek. Tym razem nie w Krakowie

Skawińscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 20-letniego obcokrajowca, który kopiąc i uderzając pięściami rozbił szyby w wiacie przystankowej w Skawinie. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie, podczas nocnego patrolowania ulic miasta, zauważyli młodego mężczyznę demolującego przystanek autobusowy. Wandal rozbijał szyby w wiacie przystankowej.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Na ich widok mężczyzna próbował zbiec, zatrzymując nadjeżdżającą taksówkę, lecz mundurowi udaremnili mu próbę ucieczki i go zatrzymali. Wandalem okazał się 20-letni obcokrajowiec, mieszkający w Skawinie. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jego mowa była bełkotliwa, co wskazywało na to, że był kompletnie pijany. Podczas całej interwencji był bardzo agresywny wobec policjantów, szarpał się i nie wykonywał ich poleceń. Został jednak szybko i skutecznie przez nich obezwładniony. Z uwagi na upojenie alkoholowe wandal trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 20-latek usłyszał zarzut uszkodzenia trzech szyb wiaty przystankowej  (art. 288 § 1 kk). Wartość poniesionych strat w wyniku tego przestępstwa wyceniono na kwotę ponad 1500 zł.  Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]