OSP opisuje interwencję na stoku. 2 osoby nie żyją, 3 są ciężko ranne

Około godziny 11 nasza jednostka otrzymała wezwanie do zdarzenia na Rusińskim Wierchu. Z niewielkiego budynku nieopodal wyciągu wichura zerwała dach, a ten następnie przeleciał ponad 100 m raniąc po drodze 4 osoby.

Fot. OSP Bukowina Tatrzańska

Do akcji jako pierwsi ruszyli nasi druhowie, którzy akurat skończyli usuwać powalone drzewo na Rondzie Klin.

Na miejscu bardzo szybko zjawili się również ratownicy TOPR, GOPR, ZRM, strażacy PSP Zakopane, policja, pozostali druhowie naszej jednostki oraz OSP Gliczarów Górny. Na miejsce przyleciały również śmigłowce TOPR oraz LPR, ale z powodu zbyt silnego wiatru nie mogły prowadzić działań.

Dwie osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali w Zakopanem oraz Nowym Targu, niestety pozostałych dwóch nie udało się uratować. Przyczyny wypadku wyjaśnia prokuratura.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]