Atak nożownika w Krakowie. Grozi mu dożywocie

49-latek pod zarzutem usiłowania zabójstwa został zatrzymany przez policjantów z powiatu krakowskiego. Mężczyzna zaatakował swoją byłą partnerkę, zadając jej cios nożem w szyję. Trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (6 lutego br.), na terenie powiatu krakowskiego. Policja otrzymała zgłoszenie o tym, że mężczyzna zaatakował nożem 42-letnią kobietę, zadając jej cios nożem w szyję. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali napastnika – był pijany, miał prawie 4,5 promila.

Jak ustalili policjanci, w dniu kiedy 49-latek próbował zabić swoją byłą konkubinę, przyszła ona do mieszkania mężczyzny, aby odebrać swoje rzeczy i wówczas doszło pomiędzy nimi do kłótni. Początkowo na jej oczach mężczyzna ranił się nożem w okolicy nadgarstka, chcąc wzbudzić w niej litość. Potem zaatakował kobietę, zadając jej cios nożem w szyję, w wyniku czego doznała obrażeń ciała zagrażających życiu.

Mężczyzna został opatrzony na miejscu i trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych. 42-latka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Po wytrzeźwieniu 49-latek usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wczoraj (10 lutego br.) mężczyzna został przez policjantów doprowadzony do aresztu śledczego. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]