Groził bronią pneumatyczną pracownikom spółki gazowej

W miniony poniedziałek krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o grożenie bronią pneumatyczną dwóm pracownikom gazowni. W ten niezgodny z prawem sposób, 34-latek chciał powstrzymać fachowców przed odłączeniem licznika gazowego w jego domu.

Fot. Policja

3 lutego br. w godzinach przedpołudniowych pracownicy spółki gazowej przyjechali do jednego z domów na terenie Podgórza, aby wykonać usługę odłączenia licznika gazowego. Nic nie wskazywało na to, że to standardowe zlecenie, zapamiętają jako jedno z najbardziej dramatycznych w swojej dotychczasowej pracy. Na początku wszystko przebiegało zgodnie z planem, mężczyźni sprawdzili poprawność danych adresowych, po czym zapukali do drzwi właściciela domu i poinformowali go o powodach swojego przyjazdu. Informacja o odcięciu licznika gazowego wywołała złość 34-latka, który groźbami i krzykami chciał ich powstrzymać przed wykonaniem zlecenia. Pracownicy gazowni nie zrażając się awanturą przystąpili do pracy. Wtedy właściciel domu wrócił do mieszkania, po czym wyszedł z niego uzbrojony w broń pneumatyczną. Najpierw wystrzelił z pistoletu w powietrze, później przy użyciu broni zaczął grozić 62-letniemu pracownikowi gazowni. Przestraszeni całą sytuacją fachowcy ukryli się w samochodzie i zaalarmowali przełożonych oraz Policję.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie, którzy zatrzymali sprawcę gróźb oraz zabezpieczyli broń pneumatyczną.

34-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Policji wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]