Kraków będzie wysyłał turystom sms-a na wjeździe do miasta!

Kraków wprowadza innowacyjne rozwiązanie. Jako pierwsze miasto na świecie będzie wysyłał turystom SMS z ostrzeżeniem.

Fot. Pixabay

Zarówno służby, jak i władze Krakowa dość mają dzikich zachowań turystów którzy przyjeżdżają do miasta i nie potrafią uszanować spokoju mieszkańców i obowiązujących przepisów.

Coraz częściej słyszy się o turystach oddających mocz w pobliżu zabytkowych kamienic, przechadzających się po rynku nago lub przejawiających lekceważący stosunek do przepisów i służb porządkowych w mieście. Najczęściej dotyczy to turystów z zagranicy choć zdarzają się też turyści z Polski.

Dlatego miasto uruchomi jako pierwsze na świecie, innowacyjne rozwiązanie które będzie informowało turystów o przepisach panujących w mieście. Turysta dowie się co nie jest mile widziane i za co grozić mu może kara.

Będzie to część akcji, której głównym hasłem będzie „Love Cracow” lub też „Respect Cracow”. Oprócz sms-ów miasto zamierza również wstawiać ogłoszenia na portalach rezerwacyjnych, rozdawać ulotki i wypuścić w miasto streetworkerów, którzy pracować będą z turystami.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]