Policja oddaje w Walentynki bardzo cenny dar

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach akcji prowadzonej na terenie małopolskiego garnizonu Policji pn. „95 litrów krwi na 95 lecie Policji kobiecej” postanowili wesprzeć chorych i ofiary wypadków, oddając w dniu „święta zakochanych” krew.

Fot. Policja

Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie.

Często potrzebna jest krew. Funkcjonariusze i pracownicy Policji mając tego świadomość, cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

ATak było też i dzisiaj. Akcja miała miejsce  w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Oddział w Tarnowie przy ul. Szpitalnej, gdzie dąbrowscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni podzielili się darem życia – własną krwią, oddając 9 litrów krwi.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]