Policjanci rozbili szajkę włamywaczy

W poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie osób, które na przełomie stycznia i lutego włamały się do niezamieszkałych domów i budynków gospodarczych, domków letniskowych na terenie powiatu miechowskiego.

Fot. policja

Policjanci Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego rozpoczęli akcję od przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i zatrzymania jednego ze współsprawców, 25-latka. Następnie ustalili, gdzie znajdował się samochód m-ki Ford, którym poruszali się sprawcy włamań i który służył im do przewożenia skradzionego mienia. W typowanym miejscu znaleźli i zabezpieczyli pojazd, a jego 26-letni właściciel został zatrzymany jako jeden z biorących udział we włamaniach.

W miejscu jego przebywania, w toku przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli rzeczy pochodzące z kradzieży.
Kolejno zatrzymano 22-latka, który przebywał w miejscu zamieszkania swojego 26-letniego kolegi. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę, broń i amunicję. 26-letni domownik również został zatrzymany, usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Pozostałym zatrzymanym przedstawiono zarzuty włamania z kradzieżą. Jak ustalono, mężczyźni po dokonaniu włamań kradli głównie rzeczy, które nadawały się do sprzedaży w punktach skupu złomu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE